२०८० फाल्गुन १४ सोमबार

छोरीको सुहागरातमा आमा पनि संगै रुममा

एजेन्सी / हाम्रो लागी यौ न आवश्यक छ । धेरैजसो मानिसहरु यौ नसम्बन्धि कुरा गर्दा पनि लजाउने गर्छन् । तर मानवजातिका लागी यौ न आवश्यक कुरा हो । समाजमा यौ नसम्बन्धि निश्चित मापदण्ड हुन्छन् । यौ नसम्बन्धि मापदण्ड समाजपिच्छे फरक हुने गर्छन् । हाम्रो समाजमा एक अर्कामा यौ न सम्बन्धि कुरा गर्न अप्ठ्यारो मनिन्छ ।

आमाबुवाका अगाडि यौ नसम्बन्धि कुरा गर्नु राम्रो मानिदैन । तर यस्तो देश पनि छ जहाँ आमाकै अगाडि छोरीले सुहागरात मनाउदा पनि केही फरक पर्दैन । हामिकहाँ सुहागरातको कुरा गोप्य राखिन्छ । सुहागरातको कुरा अरुलाई खोल्नु असभ्य मानिन्छ । तर कोलम्बियामा भने फरक परम्परा छ । यस ठाउँमा सुहागरातको समयमा आमालाई साक्षी राख्नुपर्छ ।

बिहेपछी पतिसँग छोरीले आमाकै अगाडि सुहागरात मनाउनुपर्छ । जब सम्म सुहागरात सकिदैन आमा कोठा भित्रै हुन्छन् । छोरीले आमाकै अगाडि सुहागरात मनाएपछी मात्रै छोरीको विदाइ गरिन्छ । त्यस्तै फ्रन्समा पनि एक अनौठो चलन छ । यस ठाँउमा बिबाहपछी दुलाहा दुलही सुहागरात मनाउदा घर र छिमेकीले भाडा बजाएर होहल्ला गर्ने गर्छन् ।

२०७६ मंसिर २२, आईतवार १६:२२ गते 0 Minutes 107 Views

यहाँ प्रकाशित सामाग्री वा समाचारमा तपाईंको कुनै गुनासो भए हामीलाई [email protected][email protected] मा इमेल गरी प्रतिकृया दिन सक्नु हुने छ । आफ्नो वरपरको समाचार, सुचना, जानकारी, सुझाव र सल्लाहरु भए यही ठेगानामा पठाउन सक्नुहुनेछ । -सम्पादक हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

ताजा समाचार