२०८० मंसिर २४ आईतवार

धरानका पूर्व मेयर ध्यानबहादुर राईको जिवन रक्षाका लागि सहयोग गर्न यायोक्खाको अपिल

धरान । धरान उपमहानरपालिकाका पूर्वमेयर ध्यानबहादुर राईको उपचारमा आर्थिक सहयोग गर्न किरात राईहरुको जातीय संस्था किरात राई यायोक्खाले मातहतका संगठनहरुमा सर्कुलर जारी गरेको छ ।

यायोक्खाका महासचिव जनक राईले बुधबार यायोक्खाका केन्द्रीय पदाधिकारी, केन्द्रीय सदस्य, विदेश शाखा, सम्बन्धन शाखा, भाषिक संस्था र भातृसंगठनका नाममा पत्राचार गरेका हुन् ।

क्यान्सर रोग लागेर हाल भारतको दिल्दीस्थित राजीव गान्धी क्यान्सर अस्पतालमा उपचार गराइरहेका राई यायोक्खाका पूर्व सल्लाहकार र विशिष्ट संरक्षक सदस्य हुन् ।

उनको उपचारमा सहयोग जुटाउनका लागि ‘ध्यानबहादुर राई बचाऔं अभियान समिति’ गठन गरिएको छ ।

अभियान समितिले यायोक्खासमक्ष पनि सहयोगका लागि पत्र पठाएकोले उक्त अभियानमा सहभागी भई राईको जिवन रक्षा गर्न यायोक्खाजन्य संगठनहरुलाई पत्राचार गरिएको यायोक्खाका महासचिव राईको भनाइ छ ।

अखिलबाट पञ्चायतविरुद्ध राजनीतिमा होमिएका राई २०४६ सालको परिवर्तन पछि धरानको मेयर भएका थिए । पुर्वमेयर राई २०४९ सालको स्थानीय निकाय निर्वाचनमा तत्कालिन नेकपा एमालेबाट धरानको मेयरमा निवार्चित भएका थिए । उनकै पालामा धरानले विकासको आधार तयार गरेको थियो । धरानको जनसहभागिताको नीतिलाई उनकै पालामा शुरुवात गरिएको थियो भने उनी पछिका मेयर मनोज मेन्यांग्बोले कार्यान्वयन गरेका थिए । पुर्वमेयर राई बौद्धिक, दुरदर्शी व्यक्तित्वकोरुपमा धरानमा परिचित छन् ।

धरान १७ स्थित रहेको किरात राईहरुले साकेला सीलि प्रदर्शन गर्ने स्थल साकेला साँस्कृतीक पार्क उनै ध्यान बहादुर राई मेयर भएकै बेला उपलब्ध गराए थिए । उक्त स्थलमा हालसम्म साँस्कृतिक प्रेमी किरात राई समुदायहरुले साकेला उधौली र उभौली पूजाआजा गरी धुमधामसंग नाच्ने गर्दछन् ।

 

२०७६ मंसिर २७, शुक्रबार ०५:३४ गते 1 Minute 49 Views

यहाँ प्रकाशित सामाग्री वा समाचारमा तपाईंको कुनै गुनासो भए हामीलाई [email protected][email protected] मा इमेल गरी प्रतिकृया दिन सक्नु हुने छ । आफ्नो वरपरको समाचार, सुचना, जानकारी, सुझाव र सल्लाहरु भए यही ठेगानामा पठाउन सक्नुहुनेछ । -सम्पादक हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।