आइसोलेशनको लागि हरियालीको भवन दिने घोषणा

तस्विर : अर्जुन जम्नेली राई
Spread the love

मोरङ । मोरङ पथरी शनिश्चरे नगरमा रहेको हरियाली सामुदायिक वन उपभोक्ता समूहको भवन आवश्यक परेमा कोरोना भाइरस नियन्त्रणको लागि उपलब्ध गराउने जनाएको छ । नेपालमा कोरोणा संक्रमितको संख्या पाँच पुगेको छ । कोरोना नियन्त्रण गर्न नेपाल लकडाउनमा छ ।

मोरङ पथरी शनिश्चरे नगरमा विदेशबाट आएर बसेकाहरुलाई आइसोलेशनमा पठाउने क्रम बढिरहेको छ । बिपदको बेला पथरी शनिश्चरे नगरले आवश्यक ठानेमा वा संकास्पद बिरामी राख्न बेड अभाव भएमा हरियालीले भवन उपलब्ध गराउन तयार रहेको अध्यक्ष काबुलबहादुर मगरले बताए । हरियालीमा करिब ५० वटा बेड अट्ने पक्की भवन (हल) रहेको छ । प्रकोप बढेमा हल उपलब्ध गराउने र त्यसमा विश्व स्वास्थ्य संगठनको मापदण्ड अनुसारको आइसोलेशन बेड लगायतको ब्यबस्थापन नगरले गर्नुपर्ने अध्यक्ष मगरले बताए । हरियाली पथरी बजारको पुर्व उतर वन क्षेत्रमा पर्दछ ।

आइसोलेशन मनव बस्ती भन्दा टाढा हुदा राम्रो । संकास्पद विरामी राख्न बेड्को दुरि, शौचालय, पानीको धारा मिलाउनु पर्ने हुन्छ । भाइरस नसरोस भनेर सकेसम्म बिरामीले प्रयोग गर्ने हरेक सामग्री छुट्टाछुट्टै हुनुपर्छ । यद्यपि नेपालमा एउटै कोठामा चार वटा बेड राखेर आइसोलेशन भनेर प्रचार गर्ने फेशन चलेको छ ।

27300cookie-checkआइसोलेशनको लागि हरियालीको भवन दिने घोषणा

प्रतिकृया दिनुहोस्